Til Forsiden
Facebook 
  Kontakt 
 

Glostrup
 

Skoler: Vejledere: Skolernes egne websites:

Glostrup skole:
 
glostrupskole.dk
    Vikar:
Nordvang Jesper Thorius (Barsel)  Anne Marie Borregaard
Skovvang Jesper Thorius Tidem Tas
Søndervang Jesper Thorius Gurli Panzio
Vestervang Jesper Thorius Gitte Schutzman
Ungecenteret i Glostrup:    
10'eren Jesper Thorius uc-glostrup.dk/10eren

78NIEREN

  uc-glostrup.dk/78Nieren
     
Specialklasser:    
Nordvang - læseklasse Inge M. Gregersen  
Skovvangskolen Inge M. Gregersen  
Søndervang Inge M. Gregersen  
Vestervang Inge M. Gregersen  
     
Ungevejledning special Inge M. Gregersen  
     
EGU Palle Steenholdt  
     
PAU Palle Steenholdt  
     
STU Inge M. Gregersen Se: Special
     
Ungevejledning (pers. født d. 01.-21.) Gitte Wexiø Jensen For unge op til 25 år.
Ungevejledning (pers. født d. 22.-31.) Eva Rojan Bagger For unge op til 25 år.

 

Uddannelsesvejledere


Anne Marie Borregaard - tlf: 2428 7590 Vikar
anne.marie.borregaard@skolekom.dk 

Glostrup Skole, Nordvang

Man: Nordvang
Tirs:  
Ons:  
Tor:  
Fre:  

Eva Rojan Bagger - tlf: 2428 7566
eva.bagger6@skolekom.dk
Ungevejledning 
Adr: Rådhuset, Rådhusparken 2, 2600  Glostrup
Ungevejledning (for 16-25 årige, født 22.-31. i måneden)
Man:  
Tirs:  
Ons:  
Tor:  
Fre:  

Gitte Wexiø Jensen - tlf: 2428 7594
gitte.wexioe.jensen@skolekom.dk
Ungevejledning 
Adr: Rådhuset, Rådhusparken 2, 2600  Glostrup
Ungevejledning (for 16-25 årige, født 1.-21. i måneden)
 
Man:  
Tirs:  
Ons:  
Tor:  
Fre:  

Gitte Shutzman - tlf: 2428 7589 Vikar
gitte.shutzman@skolekom.dk

Glostrup Skole, Vestervang
Ungecenteret i Glostrup:
10'eren
78NIEREN


 

Man:  
Tirs:  
Ons: Vestervang
Tor:  
Fre:  

Gurli Panzio - tlf: 2428 7551 Vikar
gurli.panzio@skolekom.dk

Glostrup Skole, Søndervang

 
Man:  
Tirs:  
Ons: Søndervang
Tor:  
Fre:  

Inge Mejlhede Gregersen - tlf: 2428 7588
inge.gregersen2@skolekom.dk

Glostrup Skole:
Nordvang
- læseklasse
Skovvang - special
Søndervang - special
Vestervang - special
Ungevejledning special
STU

 

Man: UU-Vestegnen/STU
Tirs: Skovvang
Ons: Søndervang/Glostrup STU
Tor: Grantoften
Fre: Vestervang/spec. unge

Jesper Thorius - tlf: 2428 7591 - (Barsel)
jesper.thorius2@skolekom.dk


Glostrup Skole:
Nordvang 

Skovvang
Søndervang
Vestervang

Ungecenteret i Glostrup:
10'eren
78NIEREN
 

Man: 10'eren/78nieren 
Tirs: Vestervang
Ons: Skovvang
Tor: Søndervang
Fre: Nordvang

Palle Steenholdt - tlf: 2428 7570
palle.steenholdt@skolekom.dk


EGU
PAU

Man: Glostrup Rådhus
Tirs: Herstedvester Skole
Ons: Herstedvester Skole
Tor: Herstedvester Skole
Fre: Egelundskolen
 
Tidem Tas - tlf: 2428 7558 Vikar
tidem.tas1@skolekom.dk

Glostrup Skole, Skovvang
Man: Skovvang    
Tirs: Next Ballerup
Ons: Next Ballerup
Tor:  
Fre:  



UU-Vestegnen
Vognporten 2, 1.
2620 Albertslund
Tlf: 43 32 1000
Email: uu-vestegnen@uu-vestegnen.dk

Åbningstider:
Man-tors: 08.30 til 15.30
Fre: 08.30 til 14.00


EAN: 579 800 887 0422
CVR: 28 12 79 87

Opdateret:   7. Januar | 2015
Copyright © 2015 UU-Vestegnen